Oświetlenie w domu. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak ważnym elementem naszego domu i mieszkania jest oświetlenie.
A tymczasem nie tylko wpływa ono na odbiór i wystrój wnętrz, czasem potrafi mieć też wpływ na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie.
Źle dobrane oświetlenie może powodować rozdrażnienie, bóle oczu i głowy.
By tego unikać, należy wybierać źródła światła o umiarkowanym natężeniu i ciepłej barwie.
Są w domu pomieszczenia, gdzie światło powinno być zdecydowanie lżejsze i nastrojowe. Mowa tu o salonie czy sypialni. W tych miejscach spędzamy sporo czasu, warto zadbać o to, by nic nam w tym nie przeszkadzało.
Kinkiety do sypialni czy salonu będą dobrym rozwiązaniem. Małe punkty światła na ścianach są lepsze, niż te padające centralnie z góry.
Oświetlenie kuchni powinno być funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu. Pamiętajmy, że jest to pomieszczenie, gdzie w powietrzu unoszą się tłuszcze i zanieczyszczenia, dlatego żyrandole nie powinny posiadać skomplikowanej budowy, co pozwoli zachować je w nienaruszonym stanie.

Leave a Reply

Strony
Popularne
  • Kup dobre przyprawy
    Doskonale wiemy o tym, że w dzisiejszych czasach naprawdę bardzo często dochodzi do tego, że wiele ludzi chce za wszelką cenę mieć jak najlepsze życie. Jednakże, aby takowe życie sobie …
  • Łączenie smaków
    Każdy kucharz doskonale wie, że gotowanie polega przede wszystkim na odpowiednim i dokładnym łączeniu ze sobą smaków. Jakby nie było bowiem gotowanie to sztuka, sztuka, która wynika przede wszystkim z …