Oświetlenie w domu. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak ważnym elementem naszego domu i mieszkania jest oświetlenie.
A tymczasem nie tylko wpływa ono na odbiór i wystrój wnętrz, czasem potrafi mieć też wpływ na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie.
Źle dobrane oświetlenie może powodować rozdrażnienie, bóle oczu i głowy.
By tego unikać, należy wybierać źródła światła o umiarkowanym natężeniu i ciepłej barwie.
Są w domu pomieszczenia, gdzie światło powinno być zdecydowanie lżejsze i nastrojowe. Mowa tu o salonie czy sypialni. W tych miejscach spędzamy sporo czasu, warto zadbać o to, by nic nam w tym nie przeszkadzało.
Kinkiety do sypialni czy salonu będą dobrym rozwiązaniem. Małe punkty światła na ścianach są lepsze, niż te padające centralnie z góry.
Oświetlenie kuchni powinno być funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu. Pamiętajmy, że jest to pomieszczenie, gdzie w powietrzu unoszą się tłuszcze i zanieczyszczenia, dlatego żyrandole nie powinny posiadać skomplikowanej budowy, co pozwoli zachować je w nienaruszonym stanie.

Leave a Reply

Strony
Popularne
  • Smaki świata
    Mówi się, że mamy cztery podstawowe smaki: słodycz, gorycz, kwaśność oraz słoność. I rzeczywiście, tak właśnie jest. Jednakże w potocznym rozumieniu za smaki uznajemy także aromaty, a więc to wszystko, …
  • Drożdże
    Stanowiące wyjątkowo ważny produkt w pieczeniu chleba i wszelkiego rodzaju ciast drożdżowych, drożdże posiadają wyjątkowo dużą wartość odżywczą. Te drobne grzyby zawierają wiele witamin z grupy B, liczne minerały, w …