szczuply.pl

szczyply.pl – dieta, uroda, zdrowie

widoczne żyły na nogach
Dieta

Dieta na żylaki nóg

Być może wyda ci się to mało prawdopodobne, ale za sprawą zmiany swojej codziennej diety jesteś w stanie pozbyć się żylaków albo przynajmniej je zmniejszyć i zminimalizować ich przykre objawy. Wiele zdrowotnych problemów bierze się właśnie ze złego żywienia. Nieodpowiednia dieta nie prowadzi jedynie do nadwagi czy otyłości i nie wpływa negatywnie jedynie na wygląd zewnętrzny, bo może też odbijać się na krążeniu i je zaburzać, czego skutkiem jest wyraźne poszerzenie się naczyń krwionośnych i chociażby widoczne żyły na nogach. Dieta na żylaki nóg na pewno wpłynie pozytywnie na kondycję twoich żył, bo ją poprawi. Musisz tylko wcielić ją w życie i zacząć stosować na co dzień i to bez żadnych wyjątków. Jedzenie zawsze okazuje się pomocne i przydatne w różnego rodzaju terapiach. A jako że zdrowy tryb żywienia niewiele kosztuje, warto go zastosować, zanim jeszcze podejmie się decyzję o skorzystaniu z bardziej specjalistycznych zabiegów na żylaki.

Dieta na żylaki

Do obrzęków nóg, a także i innych partii ciała, które koniec końców zawsze prowadzą do pojawienia się żylaków i uwidocznienia się żył na skórze, bardzo często doprowadza nadmierna ilość soli w diecie. Sód zawarty w tej ukochanej przez Polaków przyprawie może niestety wyraźnie zatrzymywać wodę w organizmie i pogarszać krążenie. Wnioski są proste i sam możesz je wysunąć już teraz. Jeżeli chcesz, by twój układ limfatyczny znów zaczął działać tak jak należy, a woda na bieżąco była usuwana z komórek i tkanek, musisz nauczyć się żyć bez tych gigantycznych dawek soli i zacząć tę sól ograniczać. Zastępuj ją różnego rodzaju ziołami. Uzupełniaj potrawy różnymi przyprawami, odkrywając na nowo naturalny smak różnych produktów spożywczych. Bez soli naprawdę da się żyć. Musisz tylko się od niej odzwyczaić, co może trochę potrwać, ale co warto jednak uczynić – dla zdrowia.

Odpowiednio skomponowane posiłki

Widoczne żyły na nogach na pewno zostaną szybko zmniejszone za sprawą naturalnej i wartościowej diety. Tak właśnie postaraj się ją skomponować. Wypełnij ją produktami nieprzetworzonymi, a zwłaszcza różnorodnymi owocami i warzywami (najlepiej jedzonymi na surowo w ich czystej postaci), czyli najlepszymi źródłami antyoksydantów oraz wszelkiego rodzaju witamin i minerałów. Dieta na żylaki nóg powinna być bogata przede wszystkim w witaminę C. Jest to składnik, który wspomaga produkcję kolagenu, a tym samym dba o sprawność wszystkich naczyń krwionośnych. Witaminę C możesz pozyskiwać z czerwonej porzeczki, papryki albo kiszonek. Tych produktów w twojej diecie nie może nigdy zabraknąć.