szczuply.pl

szczyply.pl – dieta, uroda, zdrowie

trening na rowerze stacjonarnym
Lifestyle

Dlaczego warto trenować na rowerku stacjonarnym?

Jeżeli zainteresował cię temat trenowania na rowerkach stacjonarnych, bardzo możliwe, że sam albo przymierzasz się do zakupu tego sprzętu, albo już go kupiłeś, tyle że z jakiegoś powodu wciąż nie zacząłeś regularnie na nim trenować. Poniższy tekst na pewno częściowo zmotywuje cię do ruchu. Bo gdy już dowiesz się, co takiego zyskasz na systematycznych treningach na rowerku stacjonarnym, nie będziesz musiał w żaden sposób się do nich sztucznie zachęcać. Ochota na ćwiczenia przyjdzie po prostu sama. Zauważysz bowiem, że trening na rowerze stacjonarnym może stać się perfekcyjnym narzędziem do poprawy kondycji, wydolności, ale też i zadbania o sylwetkę oraz zrzucenia zbędnych kilogramów czy zbędnych fałdek tkanki tłuszczowej.

Dlaczego warto trenować na rowerku stacjonarnym?

Trening na rowerku stacjonarnym tylko na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie monotonnego i mało absorbującego. Wbrew pozorom sam możesz go sobie dowolnie urozmaicać, by za każdym razem wyglądał on nieco inaczej i by za każdym razem zapewniał ci zróżnicowane wrażenia. Nie musisz jechać przez równą godzinę tym samym tempem. Rowerek stacjonarny jest o tyle fajnym urządzeniem, że spokojnie wykorzystasz go nawet do przeprowadzenia prawdziwych interwałów, które najkorzystniej zadziałają na twoją kondycję oraz ogólną wydolność. Interwały są treningami, które polegają na ciągłych zmianach intensywności ćwiczeń. Jak to może wyglądać w przypadku rowerków stacjonarnych? Interwałowy trening na rowerze stacjonarnym powinien trwać od dwudziestu do maksymalnie trzydziestu minut. Nigdy nie dłużej. Nie przesadzaj ze zbyt długą jazdą, bo nie da ci ona lepszych efektów, a jedynie doprowadzi do totalnego przemęczenia organizmu i wszystkich partii ciała. Naprzemiennie stosuj w takim interwałowym treningu trzy minuty powolnej jazdy i dwie minuty niemalże takiego sprintu, w którym dasz z siebie dosłownie sto procent. To bardzo ważne, aby część przeznaczona na intensywny wysiłek była wykonana porządnie. Jeżeli zaczniesz wykonywać interwały, będziesz mógł przeznaczać na swoje treningi mniejszą ilość czasu. A wiedz, że taki dwudziestominutowy interwał może dać ci znacznie więcej od godzinnej bezmyślnej jazdy na niskich obrotach.

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze naprawdę może być ciekawa i to nawet jazda na rowerze stacjonarnym. Zamiast więc szukać wymyślnych urządzeń do ćwiczeń czy inwestować w prawdziwą bieżnię, kup sobie zwykły rowerek za dwieście czy trzysta złotych i od razu zacznij na nim ćwiczyć. Trenuj przynajmniej trzy razy w tygodniu. Dzięki temu efekty na pewno zaczną szybko się pojawiać.