szczuply.pl

szczyply.pl – dieta, uroda, zdrowie

jak ćwiczyć na bieżni
Lifestyle

Jak ćwiczyć na bieżni?

Trening na bieżni powinien być dla nas przyjemnością, a nie katorgą. Bieżnie niesie ze sobą wiele korzyści i udogodnień w treningu. Można ćwiczyć codziennie na bieżni, jednak należy pamiętać, aby zacząć od małych kroków. Zatem jak ćwiczyć na bieżni? Na początek dobrze jest, by poćwiczyć na mniejszych poziomach oraz należy pamiętać, żeby trening nie trwał więcej niż dziesięć minut. Warto też zadbać o dobry strój na bieżnie.

Przede wszystkim ważne są buty

Muszą być one odpowiednio dobrane, tak, aby nagle w trakcie treningu nie wpadła nam sznurówka do bieżni. Koszulka powinna mieć krótki rękaw, gdyż na bieżni zaraz zrobi się gorąco. Natomiast ważne jest, by był dobry przepływ powietrza podczas ćwiczeń. Stawia się także na wygodę stroju. Wygodny strój minimalizuje ryzyko kontuzji. Przyda się także ręcznik, który można położyć na bieżni. Warto pamiętać, aby zaczynając swoje ćwiczenia od tego, by dobrze się ustawić na sprzęcie. Na bieżni należy biegać pośrodku Jest to najbezpieczniejszy sposób. Dzięki temu zapobiegniemy wypadku. Jednak zanim wejdziemy na pas bieżni, to dobrze, by stanąć po bokach urządzenia i wtedy dopiero włączyć pas. Uchroni to nas przed ewentualnym wypadkiem. Warto pamiętać też, by podczas ćwiczeń patrzeć przed siebie. Rozglądanie się na boki nie jest zbyt bezpieczne. Jeśli nie czujemy się zbyt pewnie na bieżni, można się trzymać poręczy, jednak nie jest to zbytnio polecane.

Ustawienie kąta na bieżni

Niektóre bieżnie mają także możliwość ustawienia nachylenia. Bieżnia ma możliwość wybrania kilku stopni nachyleń. Im wyższy kąt nachylenia tym pod większą górę trzeba wbiegać. Prędkość należy dostosować do swoich możliwości. Z czasem zwiększa się poziomy prędkości. Podczas ćwiczeń na bieżni, należy pamiętać przede wszystkim o nawadnianiu. Należy wypijać dwie szklanki na jakieś dwadzieścia minut przed treningiem. W trakcie biegu, jeśli będzie taka potrzeba również można się napić wody. Także po zakończonym treningu należy wypić wodę. Gdy podczas treningu nie będziemy pić wody, to może się to skończyć odwodnieniem organizmu. Warto także pamiętać, by podczas ćwiczeń zadbać o urozmaicenie, by nie popaść w monotonię. Można wybierać treningi na bieżni na dworze, czy w pokoju zamkniętym. Można także sobie słuchać ulubionej muzyki, czy oglądać filmy, które nas relaksują. Także trening na bieżni, może nam przynieść bardzo dużo korzyści, jednak trzeba zachować we wszystkim umiar, żeby treningi przyniosły oczekiwane efekty. Dzięki bieżni można spalić kalorie oraz nabrać kondycji i nie martwić się pogodą.