Tutaj jesteś

Różne preparaty na rzucanie palenia

14 września 2021 Zdrowie rzucanie palenia etapy

Rzucanie palenia zdecydowanie jest ciężkie. Gdyby takie nie było, dziś już nikt nie trwoniłby swoich pieniędzy na kolejne paczki wypełnione nikotyną i innymi trującymi związkami. A jednak ludzie dalej to robią. Jeżeli ty też nie jesteś w stanie pożegnać się z papierosami i to pomimo tego, że przetestowałeś prawie wszystkie dostępne sposoby na rzucenie palenia, może to oznaczać, że twoje uzależnienie fizyczne jest po prostu zbyt silne, byś samodzielnie poradził sobie z jego objawami, a w takim przypadku jedyną skuteczną metodą „leczniczą” bywa nikotynowa terapia zastępcza. Rzucanie palenia etapy są mocno zróżnicowane, jednak najciężej jest przejść przez ten pierwszy, w trakcie którego głód nikotynowy dokucza zdecydowanie najbardziej, a o papierosach wręcz się marzy czy nawet śni. Nikotynowa terapia zastępcza w tym okresie bywa bardzo pomocna. Ale w jaki sposób ona rzeczywiście działa, skoro papierosy z nikotyną zastępuje się w niej po prostu innymi wyrobami zawierającymi nikotynę?

Preparaty na rzucanie palenia

Terapia zastępcza działa. Wielu osobom właśnie z jej pomocą udało się skutecznie i na dobre rzucić palenie – jeżeli popytasz, najprawdopodobniej znajdziesz takich ludzi w swoim najbliższym otoczeniu. Jest to akurat jedna z bezpieczniejszych i lepiej sprawdzonych metod pokonywania uzależnienia. A jak ona dokładnie wygląda? Otóż w terapii zastępczej nie rezygnujesz od razu całkowicie z nikotyny i nie wystawiasz swojego organizmu (i przede wszystkim psychiki) na olbrzymi szok. W momencie rzucania palenia dalej zażywasz nikotynę, tyle że przyjmujesz ją w coraz to mniejszych ilościach. Przechodzisz przez kolejne rzucanie palenia etapy z dużo większym spokojem i pewnością siebie. Te przyjmowane dawki nikotyny muszą być jednak kontrolowane. Taką terapię zastępczą możesz przeprowadzić nie tylko przy pomocy zwykłych papierosów, ale też i przy użyciu różnych innych wyrobów z nikotyną. Najlepiej działają tutaj tabletki na rzucenie palenia, choć nikotynę dostaniesz również pod postacią plastrów naklejanych bezpośrednio na skórę, kapsułek do ssania, a nawet i gum do żucia. Sam ustal, która forma produktu najbardziej ci odpowiada. Tego rodzaju środki są dostępne we wszystkich aptekach i – co ciekawe – na ogół mogą być ze sobą łączone.

Czytaj ulotki

Jeżeli jednak tabletki na rzucenie palenia mają zadziałać skutecznie i mają pomóc ci pokonać nałóg, musisz je stosować zgodnie z tym, co zaznaczono w ich ulotce. Dokładnie ją przeczytaj. Trzymaj się takich dawek nikotyny, jakie zaleca sam producent konkretnego wyrobu.

gdzie na narty

Redakcja szczuply.pl

Redaktorzy szczuply.pl to zespół ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, lifestyle'u, mody, urody, zakupów i zdrowia. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w osiągnięciu zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?