Tutaj jesteś

Czy akupresura jest dla Ciebie?

18 listopada 2021 Zdrowie mata do akupresury

Jeśli szukasz bardziej naturalnego sposobu leczenia bólu głowy, migreny, dokuczliwych skurczy mięśni, możesz pomyśleć o akupresurze.

Akupresura – co to jest?

Akupresura to „kuzynka” akupunktury i często te dwie dziedziny medycyny naturalnej są mylone. To, co ich łączy, to:
– miejsce narodzin, obie wywodzą się z Chin.
– szczegółowa analiza ludzkiego ciała.
– mapa punktów tzw. receptorów, odpowiedzialnych za przywrócenie równowagi naszego organizmu.
– stymulowanie tych wrażliwych punktów.
Różni ich natomiast technika pobudzania tych aktywnych biologicznie miejsc. W akupresurze używa się nacisku, a nie igieł. Tak więc przy akupresurze poszerza nam się krąg pacjentów, którym można pomóc. Akupresura jest dobrą opcją dla tych, którzy nie mogą być nakłuwani, np.mają problemy z krzepliwością krwi, cierpią na choroby autoimmunologiczne. Osoby z fobią igłową, osoby z ciężką immunosupresją również mogą skorzystać z dobrodziejstw medycyny Dalekiego Wschodu.

Pomóż sobie sam!

Można wskazać jeszcze jedną, ważną zaletę akupresury. Jest ona przystępna i uniwersalna. Każdy może ją wykonywać samodzielnie. Akupresury można się nauczyć i wypróbować w domu. Jest to ważna informacja dla tych pacjentów, którzy szukają alternatywnych metod uśmierzania bólu bez potrzeby przemieszczania się. W ostatnich miesiącach, ze względu na panującą pandemię, metoda akupresury była również polecana jako sposób radzenia sobie z wysokim poziomem stresu i lęku. Jeśli jesteśmy zdecydowani wypróbować tę technikę samoleczenia, możemy sięgnąć po odpowiednie akcesoria. Pomyślmy o macie do akupresury, nazywanej też podkładką do stymulacji lub akumatą. Dla niektórych może wyglądać jak narzędzie tortur. W rzeczywistości jest to dywanik pokryty setkami plastikowych wypustek. Te małe wypukle punkciki oczywiście wywierają nacisk na receptory odpowiedzialne za konkretny narząd w naszym ciele. Kiedy się na niej ułożymy, nasz ciężar ciała i określone ruchy przyniosą efekt masażu. Dodatkowo stymulujemy centralny układ nerwowy i produkcję endorfin- hormonów szczęścia. W tradycyjnej medycynie chińskiej istnieje stare powiedzenie- „Tam, gdzie jest przepływ, nie ma bólu, tam, gdzie nie ma przepływu, tam jest ból”. Maty do akupresury pomagają w usprawnieniu krążenia w poszczególnych częściach ciała, a stad już krok do zniwelowania trapiących nas dolegliwości.

Sprawdź, czy mata do akupresury przyspieszy regenerację Twojego ciała

Pamiętaj tylko, że jest to leczenie uzupełniające. Powinieneś zasięgnąć profesjonalnej pomocy medycznej, jeśli masz nawracające lub bardzo intensywne bóle.

gdzie na narty

Redakcja szczuply.pl

Redaktorzy szczuply.pl to zespół ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, lifestyle'u, mody, urody, zakupów i zdrowia. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w osiągnięciu zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?