szczuply.pl

szczyply.pl – dieta, uroda, zdrowie

jesienne stylizacje
Moda

Elementy urozmaicające jesienne stylizacje

Co prawda do jesieni teoretycznie zostało jeszcze sporo czasu, jednakże lepiej przygotować się do niej z pewnym wyprzedzeniem, niżeli później szukać wszystkich rzeczy na ostatnią chwilę i zmuszać się do wydawania olbrzymich pieniędzy na nowe ubrania z butików. Jesienne stylizacje mogą bazować na pewnych podstawach. Niektóre rzeczy są po prostu zawsze piękne, dlatego to nimi powinnyśmy wypełniać swoje szafy. Skorzystamy z nich zarówno w tym sezonie, jak i w kolejnym i jeszcze następnym. A to ważne, by garderoba była przygotowywana w taki sposób, aby stała się czymś ponadczasowym.

Delikatne obuwie

Nawet najpiękniejsza sukienka w duecie ze zgrabnym płaszczykiem
czy lekką kurtką nie stworzyłyby nigdy kompletnej stylizacji. Takie ubrania musimy jeszcze z czymś połączyć – z jakimiś dodatkami, a przede wszystkim z obuwiem, bo ile wyjdziemy z domu bez torebki, tak na pewno nie udamy się nigdzie na boso. Moda damska w kontekście obuwia niemalże zawsze stawia na kobiecość i delikatność. Co prawda w trendach co i rusz przewijają się masywne i ciężkie botki bądź sznurowane sneakersy, ale tuż obok nich występują klasyczne kozaczki, które pięknie dopasowują się do nogi i dzięki temu podkreślają jej smukłość i zgrabność. Bardzo fajnym wyborem będą też niższe botki. Te na małym obcasie możemy nosić sobie na co dzień, a te na szpilce zakładać na specjalne okazje. Powoli przekonujemy się również do mody na… kalosze! Jest to akurat typ niezwykle praktycznego obuwia, które doskonale sprawdzi się podczas typowej jesiennej pluchy.

Stonowana kolorystyka

Jesień zwykle skłania nas do tego, by przestać sięgać po ubrania w żywych i wyrazistych kolorach, a zamiast tego zacząć wybierać nieco ciemniejsze, ale jednocześnie bardziej stonowane barwy. Jakoś tak już jest, że gdy robi się pochmurnie, zmieniamy kolorystykę swoich strojów. Jesienne stylizacje zazwyczaj zawierają w sobie elementy szare, zielone, czarne, brązowe lub bordowe. Aby jednak nie wyglądały aż tak ponuro czy nudno, zawsze możemy wprowadzić do nich jakiś pojedynczy mocniejszy element, czyli np. szalik w kolorze głębokiej czerwieni bądź fioletową czy różową torebkę. Biżuteria rozświetli każdy taki strój, nawet jeśli sama w sobie będzie dość zwyczajna. Dodatkami jesteśmy w stanie naprawdę sporo zdziałać z każdym zestawieniem odzieżowym.

Oczywiście to są wyłącznie pewne propozycje, z których możemy korzystać, ale nie musimy koniecznie tego robić. Moda damska ma być dla nas jedynie źródłem różnych inspiracji. Nigdy nie powinnyśmy starać się jej powielać w stu procentach.