Tutaj jesteś

Styl sportowo elegancki – ogólne zasady

19 listopada 2021 Moda sportowo elegancki styl

Sportowa elegancja jest jednym z ciekawszych stylów ostatnich czasów. Pomimo tego, że zagościł on na naszych ulicach stosunkowo niedawno, bo dopiero jakieś kilka lat temu, już w przeciągu tego krótkiego czasu udało mu się zaskarbić serca kobiet na całym świecie. Jeżeli lubisz, gdy jest ci wygodnie, ale jednocześnie wiesz, że dobrze wyglądasz w sztywnych garsonkach czy marynarkach, ten sportowo elegancki styl będzie dla ciebie wprost idealny. Zakochały się w nim niemalże wszystkie modowe blogerki, ale nawet jeśli nie prowadzisz bloga, śmiało możesz ubierać się zgodnie z jego podstawowymi zasadami, dodając do nich zawsze coś od siebie, aby nie było tak nudno i zwyczajnie.

Styl sportowo elegancki

W sportowej elegancji bardzo ważną rolę odgrywają między innymi buty. To właśnie ubrania stanowią najczęściej tę elegancką część stroju, tak więc dodatki muszą być już bardziej stonowane i muszą przyjąć casualowy charakter. A czy można wyobrazić sobie lepszy typ obuwia do takich stylizacji od modnych i wygodnych sneakersów? Jeżeli chociaż w minimalnym stopniu interesujesz się modą, najprawdopodobniej ten typ obuwia już dawno temu pojawił się w twojej szafie. Na jednych sneakersach nie powinnaś jednak poprzestawać. Aby móc sprytnie je łączyć ze zróżnicowanymi stylizacjami i dopasowywać do wszelakich okazji, powinnaś mieć do wyboru przynajmniej kilka ich modeli. Niekoniecznie muszą to być sneakersy białe. Te bardziej kolorowe, zdobione jakimiś naszywkami, haftkami czy nawet ćwiekami okażą się dużo lepszym wyborem na co dzień, podczas gdy te gładkie śmiało możesz nosić do pracy, o ile nie zajmujesz w niej jakiegoś super ważnego stanowiska. Jeżeli natomiast wolisz, gdy but jest jednak bardziej klasyczny, możesz ograć ten sportowo elegancki styl zupełnie inaczej. Gładki biały t-shirt zestaw na początek z modnymi w tym sezonie czarnymi kolarkami. Na nogi załóż skórkowe lakierowane lordsy, a na górę zarzuć oversizową marynarkę w szarym kolorze, zdobioną delikatnymi cienkimi paseczkami. Do takiej stylizacji świetnie dopasuje się mocna srebrna biżuteria – duży łańcuch, kilka większych bransolet albo jakieś wyraziste pierścionki.

Przykładowe stylizacje

Wspomniane w tym tekście stroje to jednak tylko przykładowe propozycje, które możesz odwzorować albo się nimi zainspirować. Inspiracji szukaj też w innych miejscach. Zaglądaj regularnie do kolorowych czasopism modowych, zacznij obserwować znane influencerki i szukaj ciekawych stylizacji w innych mediach społecznościowych. Nie bój się też kombinować na własną rękę. Stylizacje nie muszą być przecież tak zupełnie idealne.

gdzie na narty

Redakcja szczuply.pl

Redaktorzy szczuply.pl to zespół ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, lifestyle'u, mody, urody, zakupów i zdrowia. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w osiągnięciu zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?