Tutaj jesteś

Skuteczne sposoby na zdrowy sen

29 sierpnia 2021 Zdrowie co jeść przed snem

Bardzo możliwe, że podobnie jak mnóstwo osób w dzisiejszych czasach masz spore problemy ze snem i nawet gdy już uda ci się zasnąć, bez przerwy wybudzasz się w nocy, przez co rano wstajesz totalnie niewyspany. To akurat łatwo można zmienić. Czy wiesz, co jeść przed snem, aby szybciej zasnąć? Czy wiesz, jak stworzyć swoją wieczorną rutynę, która umożliwi ci błyskawiczne wpadnięcie w objęcia Morfeusza? Te wszystkie sposoby, które czasem wydają się wręcz śmieszne, naprawdę działają, o ile oczywiście są wykorzystywane na co dzień i stają się swego rodzaju rutyną.

Sposoby na zdrowy sen

Częstą praktyką osób mających problemy z zasypianiem jest niestety sięganie po napoje wysokoprocentowe. Mogłoby się wydawać, że taka lampka czerwonego wina wypita na godzinę przed snem zadziała niczym najlepszy środek usypiający, ale choć procenty rzeczywiście mogą pomóc ci zasnąć, na dłuższą metę będą mieć one negatywny wpływ na jakość snu i sprawią, że stanie się on mniej wartościowy oraz utraci swoje zdolności regeneracyjne. To, co możesz zrobić, to po prostu odpuścić sobie alkohol. Oczywiście nie ma nic złego w wypiciu paru drinków na specjalną okazję, ale nie traktuj takich napojów jak tabletek na zasypianie i nie pij ich po to, by szybciej zasnąć. Nie ma to absolutnie żadnego sensu. Jeżeli masz ochotę na napój, który zdoła cię odprężyć, lepiej po prostu zaparz sobie melisę lub rumianek, czyli zioła o udowodnionych właściwościach uspokajających oraz delikatnie usypiających.

Co wpływa na sen?

Ziołowa herbatka już zaparzona, w takim razie pora coś zjeść. Kolejnym błędem wielu osób jest jednak mocne przejadanie się w godzinach wieczornych, więc jeśli sam potrafisz opróżnić połowę lodówki na chwilę przed pójściem do łóżka, musisz coś z tym zrobić. Kolację zjadaj najpóźniej na dwie godziny przed planowanym spoczynkiem. A co jeść przed snem? O dziwo najlepsze będą dania składające się z większej ilości węglowodanów, które nie są obciążające dla układu pokarmowego, dzięki czemu nie muszą być później jakoś szczególnie długo trawione. Nie jest zresztą prawdą, że od węglowodanów jedzonych na noc się tyje, dlatego tym mitem również nie musisz się przejmować. Świetną kolacją będzie chociażby warzywna sałatka podana z jakąś kaszą albo nawet makaronem czy zwykłym pieczywem. Po takim posiłku powinieneś od razu zrobić się delikatnie senny i nabrać ochoty na udanie się do łóżka.

Jeżeli jednak mimo stosowania różnych metod twoje problemy ze snem nie mijają, nie bój się pójść do specjalisty i skorzystać ze sprawdzonych środków farmakologicznych.

gdzie na narty

Redakcja szczuply.pl

Redaktorzy szczuply.pl to zespół ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, lifestyle'u, mody, urody, zakupów i zdrowia. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w osiągnięciu zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?