Tutaj jesteś

Sposoby na odciski na dłoniach

7 listopada 2021 Zdrowie odciski na dłoniach

Odciski mogą pojawić się na dłoniach z różnych powodów. Zazwyczaj są one efektem jakiegoś urazu mechanicznego, do którego może dojść nawet podczas jazdy na rowerze, kiedy to skóra dłoni zbyt mocno napiera na kierownicę i przez to w tych bardziej newralgicznych miejscach zaczyna wyraźnie się ścierać. Odciski na dłoniach jak najbardziej są jednak przypadłością uleczalną. Można się ich pozbyć i zdecydowanie warto to zrobić, bo nieleczone najprawdopodobniej będą tylko się pogłębiać, aż ostatecznie zaczną wywoływać prawdziwy ból. W jaki sposób skutecznie pozbyć się tych zgrubień? Oto kilka najlepszych na to metod.

Sposoby na odciski

Odcisków o dziwo można się pozbyć całkowicie domowymi metodami, które są łatwe w zastosowaniu i do których nie trzeba wykorzystywać żadnych specjalistycznych środków, drogich maści czy jeszcze innych wyrobów farmakologicznych. Na obtartą i łuszczącą się skórę doskonale zadziałają różnego rodzaju peelingi. Są one w stanie całkowicie usunąć martwy naskórek, pozostawiając skórę gładką i w ten sposób umożliwiając jej dogłębną regenerację. Przepisów na domowe peelingi jest całe mnóstwo. W każdym z nich używa się jakiegoś produktu typowo ścierającego, który jest później uzupełniany substancją nawilżającą bądź natłuszczającą i ewentualnie jakimś dodatkiem zapachowym, który ma umilić aplikację produktu. Przykład? Brązowy cukier wymieszany z oliwą z oliwek i niewielką ilością miodu albo zwykła sól połączona z olejem kokosowym i kilkoma kropelkami olejku lawendowego. Takim peelingiem należy delikatnie ścierać skórę na dłoniach przynajmniej raz w tygodniu. Nie należy jednak powtarzać zabiegu zbyt często. Nadmiar peelingów może bowiem doprowadzić do wyraźnego podrażnienia naskórka, co tylko pogorszy sytuację.

Jak długo się utrzymują?

Nieraz jest jednak tak, że odciski na dłoniach wcale nie znikają wraz z upływem czasu i to pomimo stosowania różnych domowych i teoretycznie skutecznych metod. Co wtedy? W takiej sytuacji warto już skorzystać z nieco silniejszych i intensywniej działających preparatów, szukając ich w aptekach i drogeriach albo zamawiając je przez Internet. Dobre kosmetyki na odciski będą zawierać kilka kluczowych substancji. Pojawią się w nich składniki takie jak: witamina A, mocznik, kozie mleko oraz lanolina. Bardzo dobrym działaniem wykaże się także czysty aloes. Można go kupić w takiej formie w większych drogeriach, by następnie nakładać go bezpośrednio na skórę. Alternatywą dla aloesu jest zwykła maść z witaminą A. Można ją kupić w każdej aptece za dosłownie pięć złotych. To produkt tani, ale naprawdę niezastąpiony w przypadku pielęgnowania podrażnionego naskórka.

gdzie na narty

Redakcja szczuply.pl

Redaktorzy szczuply.pl to zespół ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, lifestyle'u, mody, urody, zakupów i zdrowia. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w osiągnięciu zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?