Tutaj jesteś

Co powinny zawierać kosmetyki naturalne?

6 września 2021 Uroda silikony w kosmetykach

Kupując kosmetyki naturalne i wydając na nie znacznie większe pieniądze niżeli na „normalne” kosmetyki syntetyczne, będziesz od nich oczekiwać lepszego i bezpieczniejszego składu. Sama musisz go jednak sprawdzić. Nie możesz tak sobie od razu założyć, że każdy kosmetyk naturalny zawsze będzie mieć dobry skład. Dodatek opisanych poniżej substancji zawsze będzie jednak działać na korzyść preparatu. W tym tekście pokrótce scharakteryzujemy bowiem takie składniki, które są w stanie zagwarantować naturalnym kosmetykom naprawdę świetne właściwości pielęgnacyjne. Uważaj natomiast na te, których w produktach naturalnych w ogóle nie powinno być. Silikony w kosmetykach raczej są zbędne, podobnie zresztą jak konserwanty czy sztuczne barwniki bądź aromaty.

Co powinny zawierać kosmetyki naturalne?

Zdrowych i wartościowych substancji jest naprawdę wiele. Pierwszym takim składnikiem jest czerwona koniczyna. To akurat taka substancja, której warto używać przede wszystkim latem z uwagi na jej zdolność do regenerowania skóry po intensywnym opalaniu. Czerwona koniczyna w pewnym stopniu niweluje negatywny wpływ promieniowania słonecznego na skórę. Sprawia, że to promieniowanie jest mniej szkodliwe dla ciała i go tak bardzo nie podrażnia, ani nie przesusza. Zawierające ją kosmetyki naturalne mogą też świetnie pielęgnować naskórek. Będą go nawilżać i odżywiać, chroniąc go przed ewentualną kolejną utratą wody. Preparaty wzbogacane większą ilością czerwonej koniczyny są szczególnie mocno polecane skórom suchym i wrażliwym. Śmiało można ich używać codziennie, jeżeli ma się właśnie problemy z nieodpowiednim i niewystarczającym nawilżeniem ciała.

Silikony w kosmetykach

Silikony w kosmetykach raczej mają negatywne działanie, ale producenci coraz częściej ich unikają, a zamiast tego wprowadzają do swoich wyrobów bardzo fajne składowe elementy. Jedną z ich ciekawszych propozycji o typowo pielęgnacyjnych właściwościach jest chaber bławatek. On z kolei nadaje się przede wszystkim do dbania o cerę trądzikową i mieszaną, czyli ogólnie rzecz biorąc tą problematyczną. Wyróżniają go właściwości przeciwzapalne, ale też i właściwości przeciwbakteryjne. Chaber bławatek najczęściej trafia do produktów przeznaczonych do wykonywania demakijażu. Może on delikatnie i zarazem skutecznie oczyszczać skórę, jednocześnie zapewniając jej dodatkową ochronę. Naturalne kosmetyki mogą też oczywiście zawierać inne drogocenne składniki, takie jak chociażby mak, len czy różnego rodzaju oleje roślinne. Warto po prostu samemu sprawdzać, jakie substancje działają na skórę najlepiej.

gdzie na narty

Redakcja szczuply.pl

Redaktorzy szczuply.pl to zespół ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, lifestyle'u, mody, urody, zakupów i zdrowia. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w osiągnięciu zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?