szczuply.pl

szczyply.pl – dieta, uroda, zdrowie

miód na włosy
Uroda

Kosmetyki z miodem i ich właściwości

Miód to chyba jeden z najwspanialszych naturalnych produktów. Nie dość, że można go po prostu jeść czy spożywać w różnego rodzaju napojach i w ten sposób wspierać odporność i dbać o własne zdrowie, to jeszcze do tego można go używać w rozmaitych kosmetykach, które świetnie zadbają o każdą skórę, a nawet i włosy bądź paznokcie. Dziś zajmiemy się właśnie tym drugim tematem. Sprawdzimy sobie, co takiego ten miód naturalny może zrobić z urodą, w jakich przypadkach warto go zastosować i kto przede wszystkim powinien to zrobić. Odkryjemy, jak działa miód na włosy, a jak oddziałuje on przy aplikacji bezpośrednio na skórę. Te informacje przydadzą się każdemu, kto myśli o tym, by w nieco bardziej naturalny sposób zacząć troszczyć się o własny wygląd.

Kosmetyki z miodem

Nie trzeba w ogóle znać się na zdrowym stylu żywienia czy naturalnej pielęgnacji, by domyślać się, że w miodzie muszą kryć się związki o naprawdę doskonałych właściwościach. No i tak też jest. Miód zastosowany w kosmetyku naturalnym i użyty na skórze od zewnątrz będzie w stanie wprowadzić do niej chyba wszystkie ważne dla niej witaminy: A, B, D, E, a nawet PP, której w wielu produktach w ogóle nie ma. Ponadto uzupełni niedobory na różne mikroelementy, a także okaże się częściowym budulcem naskórka z uwagi na wyższą zawartość rozmaitych specjalistycznych białek. Wiedząc o tym wszystkim, można by było stwierdzić, że miód naturalny będzie odgrywać rolę substancji typowo odżywczej i zostanie wprowadzony głównie do regenerujących masek czy odżywczych kremów, ale nie jest to wcale prawda, bo dużo częściej gości on chociażby w… peelingach enzymatycznych! Zawarte w nim liczne kwasy owocowe wykazują się zdolnością do sprytnego złuszczania martwego naskórka. Robią to w sposób bezinwazyjny – skuteczny, ale delikatny – dzięki czemu śmiało mogą być używane nawet na skórach alergicznych, trądzikowych i ogólnie rzecz biorąc problematycznych. Kosmetyki z miodem nadadzą się także przy pielęgnacji skóry suchej. Jej akurat zapewnią delikatne nawilżenie, którego nie należy mylić z niewskazanym natłuszczeniem.

A jak działa miód na włosy?

W końcu produkt ten troszczy się nie tylko o skórę, ale również i o pasma. W wielu naturalnych preparatach przeznaczonych do pielęgnacji włosów pojawia się znacząca ilość miodu. Gwarantuje im on lepsze działanie. Pod wpływem miodu włosy stają się bardziej nawilżone, gładsze i po prostu ładniejsze. Zyskują cudowny naturalny blask, obok którego nie da się przejść obojętnie. Miód można też wprowadzać do typowo domowych kosmetyków, tworzonych zupełnie samodzielnie.