szczuply.pl

szczyply.pl – dieta, uroda, zdrowie

zapuszczanie grzywki
Uroda

Jak szybko zapuścić grzywkę?

Wiele kobiet decyduje się na zmianę fryzury poprzez obcięcie grzywki. Odrastające kosmyki po czasie zaczynają przeszkadzać i zasłaniać oczy. W ruch idą wtedy spinki i gumki, jeśli długość grzywki na to pozwala. Tempo jej wzrostu może być jednak niezadowalające. Grzywka może też zwyczajnie się znudzić albo jednak nie pasować do nas tak, jak myśleliśmy. Zapuszczanie włosów jest dość trudne i czasochłonne, a efektów nie widać niestety od razu.

Jak szybko zapuścić grzywkę?

Istnieją skuteczne sposoby na szybsze zapuszczanie grzywki. Pierwszym z nich, najprostszym, jest odpowiednie zabezpieczenie końcówek. Zdrowe końce bez rozdwojeń pomagają uniknąć częstszych wizyt u fryzjera. Przydatne okaże się lekkie serum silikonowe do zabezpieczania końcówek grzywki.
Odrastająca i wywijająca się grzywka wywołuje chęć użycia prostownicy czy lokówki. Częste traktowanie włosów gorącą temperaturą bez użycia środka termoochronnego poskutkuje zniszczeniem pasm i kruszeniem się końcówek, rezultatem czego zapuszczanie grzywki okaże się trudniejsze. Dlatego jeśli musimy użyć prostownicy, warto wyposażyć się w odpowiedni spray termoochronny do włosów.
Zdrowa skóra głowy to zdrowe i szybciej rosnące włosy. Chcąc zapewnić skórze głowy odpowiednią pielęgnację, pomyśleć możemy o peelingach i wcierkach. Peelingi oczyszczają skórę głowy z zanieczyszczeń i martwego naskórka. Zapewniają lepsze wchłanianie składników. Natomiast wcierki zapewniają odżywienie skóry głowy i lepszy porost włosów, dzięki zawartości bogatych minerałów.

Dieta na zdrowe włosy

Nie bez znaczenia dla naszego organizmu pozostaje odpowiednia dieta. Włosy potrzebują wielu minerałów, m.in żelaza, krzemu czy cynku. Składniki te znaleźć można w warzywach i owocach, a także w wielu dostępnych obecnie na rynku suplementach. Picie ziół również ma bardzo dobry wpływ na zdrowie i wzrost włosów. Najpopularniejszymi i łatwo dostępnymi są skrzyp polny i pokrzywa. Przy piciu naparów ze skrzypu polnego warto wspomóc się suplementacją witaminy B1, którą wypłukuje z organizmu.
Ostatni i najważniejszy element przy zapuszczaniu włosów to oczywiście czas. Nie istnieją żadne cudowne sposoby, by w kilka dni grzywka odrosła do długości przed obcięciem. Warto wykazać się cierpliwością i stosować się do zalecanych wcześniej sposobów na przyspieszenie porostu włosów. Gdy grzywka jest wystarczająco długa, możemy spinać ją wsuwkami lub wplatać do różnych fryzur. Przydatna okazuje się umiejętność plecienia warkoczy. Pasma splecione w ten rodzaj fryzury trzymają się dość ciasno, a sploty utrzymują odrastające kosmyki.