Tutaj jesteś

Czy warto zdecydować się na opalanie natryskowe?

17 sierpnia 2021 Uroda opalanie natryskowe opinie

Choć podchodzimy do niej z większą niż dotychczas ostrożnością, nie możemy nie zgodzić się z tym, że opalenizna, pomimo upływu lat, pozostaje na topie. Brązowy koloryt skóry jest wyjątkowo wysoko ceniony, okazuje się przy tym, że pięknej opalenizny pożądają dziś nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Kapryśny polski klimat i chroniczny brak czasu, z którym się zmagamy sprawiają, że osiągnięcie tego celu nie jest proste. Nic więc dziwnego, że każde rozwiązanie, które przyspieszyć opalanie jest przez nas przyjmowane z dużą życzliwością. Jednym z takich rozwiązań jest opalanie natryskowe, warto więc zadać sobie pytanie o to, co warto wiedzieć na jego temat.

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe nie należy do zabiegów czasochłonnych. Przeważnie trwa około 30 minut, w czasie których ciało zraszane jest brązową mgiełką. Substancja odpowiadająca za naszą przyszłą opaleniznę jest wprowadzana do specjalnego urządzenia przypominającego nieco opryskiwacz wykorzystywany w pielęgnacji drzew ogrodowych. Natrysk odbywa się pod opieką specjalisty w gabinecie, a ponieważ zabieg nie kosztuje zwykle więcej niż 200 złotych, amatorów opalania natryskowego nie brakuje.

Osobom zastanawiającym się nad tym, czy samemu zdecydować się na opalanie natryskowe opinie innych użytkowników mogą wydać się dość entuzjastyczne. Trudno się temu jednak dziwić, skoro mamy do czynienia z jedną z niewielu opcji związanych z opalaniem, która nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. O ile solarium może nieść za sobą pewne konsekwencje, a o szkodliwości promieniowania UV nie trzeba nawet przypominać, o tyle tu mamy do czynienia z kontrolowanymi warunkami i dużym poziomem bezpieczeństwa. Substancja rozpylana w trakcie zabiegu może nawet wpłynąć korzystnie na skórę ze względu na swoje działanie nawilżające.

Efekty opalania natryskowego

Same efekty opalania natryskowego nie zawsze wypadają tak samo. Wsłuchując się w opinie użytkowników trudno nie dojść więc do wniosku, że mamy do czynienia z usługą, którą warto wykonywać w sprawdzonym gabinecie. Brak odpowiedniej wiedzy sprawia, że efekt natrysku jest daleki od naturalnego, a osoby zastanawiające się nad opalaniem tego rodzaju robią to właśnie po to, aby rezultat był trudny do odróżnienia od tego, który pojawia się po klasycznej kąpieli słonecznej. Efekt można wzmocnić odpowiednio przygotowując się do zabiegu. Dzień przed nim dobrze jest więc zdecydować się nie tylko na depilację, ale również na peeling całego ciała. Przed samym opalaniem warto powstrzymać się od stosowania kremów do ciała, które mogą ograniczyć widoczność jego rezultatów.

gdzie na narty

Redakcja szczuply.pl

Redaktorzy szczuply.pl to zespół ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, lifestyle'u, mody, urody, zakupów i zdrowia. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w osiągnięciu zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?