Tutaj jesteś

Przedłużanie rzęs w domu

19 sierpnia 2021 Uroda przedłużanie rzęs w domu

Perfekcyjne zrobione rzęsy mogą być wręcz jedynym makijażem oka. Przedłużenie rzęs w domu jest dużą oszczędnością czasu, jak i pieniędzy. Jednak trzeba, to zrobić umiejętnie, gdyż nieprawidłowo zrobione rzęsy mogą być szkodliwe dla zdrowia. Najważniejszą kwestią w przedłużeniu rzęs, jest zachowanie higieny. Tym bardziej, jeśli jest to przedłużanie rzęs w domu, trzeba zachować środki higieny. Warto wiedzieć, że przy tego rodzaju zabiegu należy mieć wprawę i precyzję. Istotną rolę odgrywa dobre oświetlenie lustra.

Przedłużanie rzęs w domu

Dobrze jest mieć dodatkowe światło w razie potrzeby, żeby dobrze wiedzieć rzęsy. Niezbędnym akcesorium jest pęseta. To z jej pomocą aplikujesz sztuczne rzęsy na oko. Dobrze jest także mieć w pobliżu drewniany patyczek, który pomoże dopasować pasek do rzęs do powieki, aby dobrze się przykleił. Ważne jest, by pasek do rzęs dopasować do długości twojego oka. Jeśli będzie za długi, to można przyciąć go na końcu. W tym celu trzeba mieć małe nożyczki kosmetyczne. Ważnym narzędziem, które się przyda podczas domowej aplikacji rzęs, jest klej. Musi on być znakomitej jakości, trwałości. Również musi go charakteryzować dobra przyczepność i szybkość reakcji. Kolor kleju może być bezbarwny albo w kolorze czarnym, co dodatkowo uwydatni oko. Najlepiej kupić oba rodzaje kleju i wypróbować oba, tak żeby zdecydować, który lepiej pasuje do naszej twarzy. Należy wiedzieć, by rzęsy aplikować na pomalowane już wcześniej powieki. Zaoszczędzi to nam stresu, że przy malowaniu powiek, nie odpadną nam rzęsy. Przed samą aplikacją rzęs należy na pasek zaaplikować trochę kleju, a po chwili przyłożyć do powieki. Następnie można lekko przesunąć pasek rzęs, tak aby leżały w idealnym miejscu. Trzeba przytrzymać sztuczne rzęsy tak, by klej się związał. Gdy klej zastygnie, to należy pociągnąć delikatnie za rzęsy, aby sprawdzić, czy dobrze się trzymają.

Przećwicz przedłużanie rzęs

Warto jest przećwiczyć przedłużanie rzęs przed ważnym wydarzeniem, tak aby nie próbować tego w dniu, kiedy jesteśmy zestresowani. Dobrze jest także wypróbować kilka firm zarówno rzęs, jak i kleju. Można również spróbować przedłużenie rzęs metodą kępkową. Jest to druga metoda, którą również można zrobić samodzielnie w domu. Różni się tym, że każdą kępkę rzęs, trzeba nakładać pojedynczo. Najlepiej to także robić pęsetą, przy zachowaniu wszelkiej higieny. Jest to bardzo ważne, gdyż cały czas należy pamiętać o tym, że pracujemy przy oku. Warto też pamiętać, że po wykonaniu tego zabiegu przez 48 godzin nie można chodzić do sauny, ani na basen. Dobrze jest także unikać ciepłych kąpieli, gdyż rzęsy muszą mieć czas, żeby się skleić. Pamiętać należy, że jest to nadal praca przy oku.

gdzie na narty

Redakcja szczuply.pl

Redaktorzy szczuply.pl to zespół ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, lifestyle'u, mody, urody, zakupów i zdrowia. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w osiągnięciu zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?